Інвестиції
 
Безпека
 
Голос Бізнесу
 
Відео архів
 
Партнери
 
Події
 
Понеділок, 26 грудня 2016 10:18

21 грудня пройшов третій Форум «БІЛІ ПОЧИНАЮТЬ І ВИГРАЮТЬ».

Була презентована чотирирічна Програма підвищення капіталізації та репутації українського бізнесу.

На самому початку Форуму Володимир Чеповий, президент «Української Бізнес Асоціації» і Олександр Громико, президент «Української асоціації виробників» і представники інших бізнес асоціацій підписали спільний Меморандум «За детінізацію економіки».

 «Детінізація може створити зовсім інший клімат ведення бізнесу в Україні.
Посилення ролі малого та середнього бізнесу, інтереси якого ми представляємо, стане основою для справжньої деолігархізації вітчизняної економіки, про необхідність якої йдеться вже дуже давно », - заявив Володимир Чеповий.

При цьому, як уточнив Олександр Громико, рух в напрямку детінізації за дуже короткий термін стало серйозною силою, до якої влада не може не прислухатися - Коаліція об'єднала близько 20 асоціацій різних галузей бізнесу.

В якості першого кроку на самому «високому рівні», за словами Грігола Катамадзе, президента Асоціації платників податків України, бізнес пропонує владі прийняти новий Податковий Кодекс. Причому зробити це в повній відповідності із законодавчою базою - за найближчі півроку, щоб новий ПК вступив в силу вже з 1 січня 2018 р.

2«Над ним не працювали іноземні фахівці, для його розробки не залучались нічиї гранти. Документ - це плід праці малого і середнього бізнесу. В команді є колишні співробітники податкових служб. І це правильно - тільки вони, попрацювавши всередині нинішньої порочної податкової системи, знають, як перемогти цього дракона», - уточнив пан Катамадзе.

А на практичному рівні малому і середньому бізнесу потрібна підтримка при виході на зовнішні ринки. На форумі «Білі починають і виграють. Залучимо інвестиції в Україну разом» була презентована чотирирічна Програма підвищення капіталізації та репутації українського бізнесу. Її мета, як сказав Володимир Чеповий, зібрати «бізнес-збірну» не найбагатших і відомих вітчизняних компаній, а найбільш багатообіцяючих підприємств з великим експортним потенціалом.

Щорічно, навесні, журнал БІЗНЕС презентуватиме 100 компаній, відібраних за цими ознаками. Щороку склад учасників буде змінюватися, щоб охопити максимально велику кількість українських підприємців. Уже через три місяці, до Світового інвестиційного форуму Annual Investment Meeting (Дубай, 2-4 квітня 2017 г.) буде презентована перша сотня компаній, відібраних за ознакою експортоорієнтованості.

Надалі відбір буде проводитися також серед найбільш перспективних малих і середніх компаній, які потребують або в залученні інвестицій, або в пошуку стратегічних партнерів для виходу на світовий ринок.

Кінцева мета чотирирічної програми - представити найперспективніші українські бізнеси на Всесвітній виставці EXPO 2020.

Дубай, за словами Бориса Соболєва, одного з учасників Dubai Networking Forum,
що відбувся 14-15 грудня 2015 р. обраний не випадково.

3«Зараз, щоб заявити про себе на світовому ринку, не потрібно, як раніше, шукати шляхи до Лондона або Парижа. Шукайте можливість продавати в ОАЕ, Кенії, Сінгапур, Гонконг. Саме ці центри стали основними посередниками в світовій торгівлі», - пояснив Борис Соболєв.

Найбільш перспективні напрямки співпраці українського бізнесу з країнами Аравійського півострова і Перської затоки

 

 

  

 

ОАЕ Сфера енергоефективності та поновлюваних джерел енергії
Саудівська Аравія Енергетика, розвиток відновлюваних джерел енергії
Катар Інфраструктурні проекти до ЧМ-2022
Іран Добувна промисловість
Ірак Військово-технічне співробітництво
Бахрейн Фінансово-банківська сфера
Оман Нафтогазова галузь
Кувейт Житлове будівництво
Ємен Військово-технічне співробітництво
Йорданія Транспортні інфраструктурні проекти

За даними МЕРТ

При цьому, як кажуть експерти ЗЕД, і в ОАЕ і в станах Близького Сходу в цілому, є інтерес практично до будь-якої української продукції. При цьому арабські покупці добре ставляться до товарів з України, які вважають європейськими. Скажімо, при виборі між українськими виробами і аналогічними показниками продукції з країн Південно-Східної Азії, вибір буде зроблений на користь України. Але є одну головну умову - партнерів в цих країнах не зупиняє висока ціна товару, вони згодні платити, але продукція і сервіс повинні бути тільки найвищої якості.

Але є одна особливість - найбільш ефективним механізмом доступу на місцевий і регіональний ринок є саме регулярна участь у виставкових заходах. Менталітет арабського світу такий, що для укладення контрактів і пошуку партнерів вкрай важливий особистий контакт. Скажімо так - потенційний покупець оцінює і продукцію, і можливого майбутнього партнера.

Саме в цьому і допоможе Програма підвищення капіталізації та репутації українського бізнесу в рамках якої компанії отримають можливість командної участі в заходах.

4Виконавчий директор УБА - Олексій Чуєв зробив розширену презентацію можливостей участі українських компаній в Annual Investment Meeting (Дубай, 2-4 квітня 2017 г.), розповівши про підписання договорів УБА та АІМ з набором унікальних сервісів по підвищенню репутації бізнесу і України в цілому.

Позитивно-емоційним фіналом Форуму став виступ Івана Пасічника - співзасновника стартапу Ecoisme, який буде впроваджувати в Дубаї інновації в рамках урядової пілотної програми відстеження енергоефективності.

5«Вдумайтеся, одна з найбагатших країн світу довірила створювати високотехнологічну програму не фірмам, імена яких гримлять по всьому світу, а маловідомому невеликому українському стартапу. Це показує, яким величезним потенціалом ми володіємо, і які можливості у нас є », - підсумував Володимир Чеповий.

 

 

ФОТОЗВІТ НА СТОРІНЦІ FACEBOOK